Сім правивил для педагога про виносне обладнання.
Черевко Катерина Григорівна.
Вихователь - методист.
1. Виносьте різноманітне обладнання.
У літній період обов'язково виносьте на ділянку ігрове обладнання:
-
для розвитку рухів;
-
різноманітних ігор: сюжетно-ролевих, спортивних, ігор з водою, піском та вітром, з великим будівельним матеріалом;
-
трудової, дослідницької та вільної рухової діяльності.
Враховуйте стать дітей.
2. Добирайте відповідно віку дітей.
Якщо влітку ви працюєте у різновіковій групі, то під час підготовки ігор та спільної діяльності враховуйте психофізичні особливості дітей різного віку. Тоді кожна дитина знайде собі заняття та не нудьгуватиме. Старші діти активніші, щоб вони не заважали меншим, визначте на ділянці місце для спостережень, рухливих, та інших ігор.
3. Зберігайте у закритих контейнерах. Зберігайте виносний матеріал у закритих ящиках, коробках та контейнерах. Після прогулянки закривайте їх кришками. Систематезуйте обладнання так , щоб у кожної речі було своє місце.
4. Регулярно мийте виносне обладнання, гумові іграшки ретельно відтискайте, щоб у них не утворилася пліснява. Обов'язково первіряйте справність виносного обладнання перед кожною прогулянкою. Вага обладнання також має бути безпечною.
5. Оновлюйте та періодично змінюйте . Для стимуляції ігрової, рухової, пізнавальної та дослідницької діяльності використовуйте нестандартне обладнання.
6. Оптимізуйте кількість іграшок.
Для менших дітей для уникання конфліктів виносте достаню кількість іграшок. А старших домовлятися, та використовувати предмети замінники.
7. Підказуйте, як правильно використовувати обладнання. Аби створити на прогулянці гнучке розвивальне сере довище, застосовуйте багатофункціональне обладнання. Не змушуйте дітей використовувати обладнання чітко за призначенням і лише певним чином.