top of page

Розвиток мовлення дітей дошкільного віку.

Черевко  Катерина Григорівна.

 

Вихователь - методист.

Мова дорослих - взірець для наслідування, тому вона має бути завжди правильною. Правильна мова - запорука успішного навчанн у школі. За потреби слід придбати словник. Важливо стежити за правильною вимовою дитини, вчасно виправляти помилки.     

У розвитку правильного мовлення дитини важливу роль відіграє добрий слух. Пошкодження слуху в ранньому дитинстві затримує розвиток мови.Тому важливо берегти слух дитини, слідкувати за його гігієною. Не вмикати на повну гучність телевізор, комп'ютер, уникати зайвого шуму, привчати малюка говорити спокійним нормальним голосом.

Формувати у дітей моральні якості, основи матеріального світогляду, виховати патріотичні почуття завжди допомагає книга. Цікава книга -  це радість для дитини. Тому не слід позбавляти малюка цієї радості. Стежте за новинками дитячої літератури, поповнюйте ними свої домашні бібліотеки. Розучуйте з дітьми вірші,  Це виховуватиме в дитини любов до поезії.

Не забувайте розповідати дітям про письменників, стимулюйте дитину пригадати прізвище та ім'я , назву твору, вірша. Дитина має знати яка це казка - чи народна, чи авторська. А ще слід навчити змалку бережно поводитися із книгою. Вона має бути чистою, цілою. Брати її можна лише чистими руками , розглядати на столі, завжди клати на місце, вчасно ремонтувати. 

Улюбленим художнім твором дошкільника є казка. Казки можна читати чи розповідати щодня. Найкраще це робити перед сном чи після нього. Тематика казок може бути різною, але звичайно ж , перевагу слід надавити саме народній казці, обравши її разом із дитиною. Після прослуховування доцільно поставити дитині кілька запитань за змістом, щоб зрозуміти настільки дитина засвоїла зміст почутого . Далі запропонувати дитині переказати зміст казки "розповісти  ляльці чи ведмедику". Така робота стимулює розвиток зв'зного мовлення, поповнює та активізує словниковий запас,розвиває фонематичий слух дитини.

bottom of page